drosiseifi.lv
Reģistrēties

Padomi

PADOMI PĒRKOT SEIFU

Mēs vēlamies Jums pārdot visatbilstošāko seifu – tādu, kas atbilst Jūsu prasībām un pieņēmumiem - neatkarīgi no tā, vai tas tiks izmantots privātām vajadzībām vai biznesa vidē. Tieši tāpēc esam izveidojuši sarakstu ar padomiem, lai palīdzētu saprast, kurš seifs ir piemērots tieši Jums.

ATBILSTOŠS SEIFA IZMĒRS

Padomājiet par to, ko tieši Jūs vēlaties glabāt seifā. Tie var būt ne vien svarīgi uzņēmējdarbības dokumenti – grāmatvedība un līgumi, bet arī privāta rakstura dokumenti – ģimenes reģistri, identifikācijas dokumenti, sertifikāti, krājkonta izraksti, apdrošināšanas polises, mehānisko transportlīdzekļu reģistrācijas dokumenti utt., vai arī vērtīgas dārglietas un rokas pulksteņi, pat elektroniskās ierīces – piemēram, klēpjdatori, mobilie telefoni, kameras, cietie diski, SIM kartes un navigācijas ierīces. Arī marku un monētu kolekcijas ir zagļiem kāroto priekšmetu sarakstā, un tās būtu jāglabā drošā seifā. Ņemiet vērā faktu, ka svarīgi dokumenti vai rotaslietas Jums visdrīzāk kļūs tikai vairāk, tāpēc nebūtu jāizvēlas seifs, kas var ātri izrādīties par mazu.

SEIFA TIPS

Vai Jūsu seifam jābūt aizsargātam pret ielaušanos, kā arī ugunsdrošam?
Seifs ar pretuzlaušanas klasi un ugunsdrošību sniedz divkāršu drošību, īpaši, ja runājam par priekšmetiem ar sentimentālu vērtību – ģimenes fotogrāfijām vai videoierakstiem, kas ir bezvērtīgi zagļiem, bet kļūtu par nepatīkamu personīgu zaudējumu ugunsnelaimes gadījumā. Mūsu piedāvājumā ir ietverti arī dažādi seifi, kas atbilst specifiskām prasībām un pielietojumam, piemēram, īpaši datu nesēju seifi, kas veidoti, lai aizsargātu elektroniskās datu uzglabāšanas ierīces; ieroču seifi, kas atbilst valsts likumdošanai par ieroču glabāšanu, vai depozītseifi, kas dod iespēju ievietot seifā nepieciešamās lietas, to nemaz neatverot.

SEIFA VIETAS IZVĒLE

Likums nr.1 – seifs nedrīkst izcelties un pievērst sev papildus uzmanību. Sienas seifi un mēbeļu seifi ir īpaši neuzkrītoši, tie ir ērti integrējami esošajās sienās, skapjos vai galda skapī.

Iegādājoties smagos seifus, jāņem vērā grīdas noslodze jeb kravnesība, lai pārliecinātos, ka to uzstādīšana ēkā ir pieļaujama.

DROŠĪBAS PAKĀPE UN APDROŠINĀŠANAS ATLĪDZĪBAS SEGŠANA

Apsverot apdrošināt seifa saturu, svarīga ir seifa drošības pakāpe. Jo augstāka seifa drošības pakāpe, jo lielāku apdrošināšanas prēmiju iespējams saņemt par tā saturu. Eiropas apdrošināšanas kompānijas jau iepriekš ir noteikušas apdrošināšanas normas, kas prasa noteiktu seifa drošības pakāpi. Diemžēl Latvijā šī nozare nav sakārtota un nav vienoti kritēriji apdrošināšanas prēmiju noteikšanai. Šādos gadījumos mēs iesakām pirms seifa iegādes sazināties ar savu apdrošināšanas kompāniju, lai iegūtu papildus informāciju.

LIKUMDOŠANA

Ja seifu paredzēts izmantot uzņēmējdarbības vidē, jāpārbauda, kādi juridiskie akti un noteikumi pastāv atbilstošajā nozarē. Piemēram, zāļu seifi aptiekās un klīnikās, bīstamo vielu skapji – laboratorijās. Tiesību normas ir saistošas arī iegādājoties seifu ieroču glabāšanai.

SEIFA SLĒDZENE

MEHĀNISKĀ (ATSLĒGAS TIPA) SLĒDZENE

Lielākā daļa standarta seifu ir aprīkoti ar mehānisko slēdzeni un divām atslēgām. Priekšrocības: nav nepieciešams atcerēties drošības kodu - un seifam var piekļūt tikai tie, kuriem ir atslēga. Turpretī ar kombināciju kodu jūs nevarat būt pārliecināti, ka kods nav ticis nodots trešajai personai.

Trūkumi: Abas atslēgas jāglabā drošībā, lai tām nevarētu piekļūt nepiederošas personas. To garuma dēļ (līdz 12 cm) mehāniskās atslēgas ir grūti turēt pie pārējām ikdienā izmantojamajām mehāniskajām atslēgām.

KOMBINĀCIJU KODA SLĒDZENE

Kombināciju koda slēdzenes parasti atver ar 4 līdz 8 ciparu kombinācija kodu. Priekšrocības: Nav jāuztraucas par atslēgas glabāšanu drošā vietā. Ja nepieciešams, kodu var mainīt.

Izšķir divu veidu kombināciju koda slēdzenes: mehāniskās kombināciju koda slēdzenes un elektroniskās koda slēdzenes. Ar elektroniskajām kombināciju koda slēdzenēm rīkoties ir ievērojami ērtāk, jo koda uzlikšana nav tik sarežģīta kā mehāniskajām koda slēdzenēm.

Iespējams arī slēdzenes apvienot, tādējādi nodrošinot „Dubultu kontroli”. Īpaši noderīgi tas ir uzņēmējdarbības vidē.

KAM PIEVĒRST UZMANĪBU IEGĀDĀJOTIES SEIFU

Jums vajadzētu iegādāties tikai tādu seifu, kas ir sertificēts pretuzlaušanas un ugunsdrošības pakāpei neatkarīgā sertificēšanas institūtā, piemēram, VdS Schadenverhütung GmbH vai ESSA e.V., un satur attiecīgo informāciju seifa iekšpusē! Tikai seifi, kas ir pārbaudīti un sertificēti pēc Eiropas normām nodrošina attiecīgos drošības standartus un tikai šādi seifi kvalificējas pilnai apdrošināšanas prēmijai! Svarīgākie standarti uz pretuzlaušnu ir EN 14450 (drošības skapji) un EN 1143-1 (pretuzlaušanas seifi).

Īpaši svarīgi tas ir jomās, kurās seifā uzglabājamais saturs tiek reglamentēts pēc likuma normām, piemēram, ieroču īpašniekiem. Šādā gadījumā valsts iestādēs nepieciešams sniegt pierādījumus, ka ieroči tiek glabāti saskaņā ar likuma normām!

Drošības kods